Ocenenia

Nikoleta Kocichová získala „Cenu ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR“ za najzaujímavejší podnikateľský nápad

Študentská podnikateľská cena opäť ukázala‚ že Slovensko má schopných a šikovných mladých ľudí‚ ktorí sa napriek tomu‚ že ich vzdelávací a štátny systém vždy nepodporuje ako by sa dalo‚ vedia sami obracať.

Dňa 27.11. 2014 sa v budove centrály Slovenskej sporiteľne v Bratislave konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu „Študentská podnikateľská cena 2014“. Projekt organizovala mimovládna organizácia Junior ChamberInternational– Slovakia. Spoluvyhlasovateľom bol dvojtýždenník Profit.

Cieľom projektu „Študentská podnikateľská cena 2014“ je podporiť súťaživosť, nápaditosť, kreativitu, vzdelávanie a prípravu študentov na svoje budúce povolania. Ide o snahu podporovať študentov v tom, aby pracovali na svojom podnikateľskom
sne už počas školy a zároveň ho začali už počas štúdia aj realizovať, aby po skončení školy mohli fungovať ako samostatne zárobkovo činné osoby príp. firmy, ktoré už budú mať aj svojich zamestnancov. Pridaná hodnota je predovšetkým v tom, že je to určitý návod ako zvyšovať zamestnanosť absolventov VŠ na Slovensku a zároveň sú títo mladí ľudia potencionálnymi zamestnávateľmi ďalších obyvateľov z rôznych regiónov Slovenska. Aj týmto spôsobom je teda možné podporovať malé a stredné podnikanie na Slovensku. Tieto úspešné príbehy mladých podnikateľov môžu inšpirovať aj ostatných‚ aby sa nespoliehali len na to‚ že si nájdu „prijateľné“ zamestnanie po škole a v ňom strávia roky budovaním sna niekoho iného. Pozitívny je aj fakt‚ že viaceré študentské firmy sú už teraz aj zamestnávateľmi.

Odborná komisia vybrala z 54 prihlásených 5 finalistov súťaže, a to:
Nikoleta Kocichová – spoločnosť Simplechoice, s r.o.,
Milan Fencik – spoločnosť Localhost, s r.o.,
Pavol Kaleja – spoločnosť Vizualičky.sk,
Tomáš Ondrejka – spoločnosť P&T corp, s r.o.,
Róbert Schochmann – spoločnosť AnimaTechnika, s r.o.

Odborná porota na základe osobnej prezentácie firmy vybrala reprezentanta Slovenska na svetové finále súťaže, ktoré sa uskutoční v apríli 2015 v USA. Projekt je súčasťou jednej z najväčších súťaží pre študentov-podnikatelov „GlobalStudentEntrepreneurAward“.

Okrem hlavnej ceny bola udelená „Cena Mastercard“ za inovácie a „Cena ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR“ za najzaujímavejší podnikateľský nápad, ktorú získala Bc. Nikoleta Kocichová, študentka Strojníckej fakulty TUKE na Katedre priemyselného inžinierstva a manažmentu. Simplechoice - jednoduchá voľba‚ je kompletný virtuálny obchod‚ ktorý má ambíciu uľahčiť život ženám‚ ktoré sa chystajú na veľkú oslavu‚ svadbu alebo stužkovú. Šijú pre ne šaty na zákazku a navrhujú aj kompletný „outfit“ s doplnkami. Okrem dvoch e-shopov a servisu pre zákazníčky z celého Slovenska má firma plány spustiť novú aplikáciu na požičiavanie šiat cez internet‚ chce preraziť aj v okolitých krajinách a otvoriť tri kamenné predajne vo veľkých mestách Slovenska.

halotu

SkodaAuto2019plg