Katedra

Fig ZSPU

 

 

 

Vitajte na web stránke našej katedry

Katedra strojárskych technológií a materiálov je súčasťou Ústavu technológií a manažmentu Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach. V súčasnosti je oblasť výuky na našej katedre zameraná na dostupné konvenčné a progresívne technológie výroby súčiastok v strojárskej výrobe ako aj na využitie CAx technológií pri navrhovaní a optimalizovaní výrobných postupov. Náplňou predmetov je teória a technológia obrábania, plošného i objemového  tvárnenia, zvárania a povrchových úprav. Obsah predmetov zahŕňa návrhy technologických postupov, výrobnej technicky, návrh a konštrukciu prípravkov a nástrojov, experimentálne metódy v strojárskej technológii, progresívne spôsoby výroby výrobkov, mechanizáciu a automatizáciu výroby.

V rámci nášho pracoviska vyvíjame, alebo sa podieľame na výskume v oblasti tvárnenia, zvárania, obrábania, povrchových úprav, tenkých vrstiev a množstva ďalších s cieľom podporiť priemyselné prostredie a zabezpečiť jeho trvalý udržateľný hospodársky rozvoj.

Snažíme sa byť vždy ústretoví a otvorení možným príležitostiam pre novú spoluprácu. V prípade akýchkoľvek informácií nás prosím neváhajte kontaktovať.

 

 

Aktuality

Aktuálne ROZVRHY pre zimný semester 2018 / 2019 nájdete na web stránke katedry v záložke ŠTÚDIUM / ROZVRHY HODÍN !
 
attention

Aktuálne okruhy otázok na štátne skúšky pre inžierske štúdium v dennej forme - II. Strojárske technológie v akademickom roku 2017/2018 sú k dispozícií na stiahnutie:

 

1. Konvenčné a nekonvenčné strojárske technológie TU

2. Technické materiály - vlastnosti a spracovanie TU

 

Okruh otázok na štátne skúšky pre bakalárske štúdium III. Bc - Technológie, manažment a inovácie v strojárskej výrobe v dennej a kombinovanej forme štúdia v akademickom roku 2017/2018

 

1. Progresívne výrobné technológie TU

2. Aplikácia CAx v strojárskej technológií TU (DŠ)

 

1. Aplikácia CAx v strojárskej technológií TU (KM)

Medzinárodný zváračský inžinier - IWE

Európsky zváračský inžinier - EWE

 

Viace intormácií nájdete TU

cert4 001

Udalosti

Snímka1

STEEL Park

Kreatívna fabrika
Na našej katedre pod vedením prof. Ing. Emila Spišáka, CSc. a Ing. Juraja Hudáka, CSc. ako aj ďalších pedagógov, pracovníkov a študentov a garantom projektu U.S. Steel Košice bol postupne pripravovaný a realizovaný jeden z exponátov - výroba autíčka z oceľového plechu. 


 

sutaz icon

 

Súťaž

 

Dňa 19.3.2015 sa konala súťaž študentov SjF TU v Košiciach v programovaní CNC strojov. Pripravila ju Katedra počítačovej podpory technológií a Katedra strojárskych technológií a materiálov pod záštitou dekana Strojníckej fakulty Dr.h.c. mult. prof. Ing. Františka TREBUŇU, CSc.


7 512

 

Konferencia

 

V dňoch 7. a 9. 10. 2015 sa uskutočnila medzinárodná vedecká konferencia Pro-tech-ma 2015 a Povrchové inžinierstvo 2015, ktorú organizovala Katedra strojárskych technológií a materiálov v spolupráci s univerzitami Politechnika Rzeszowska a POlitechnika Lubelska z Poľks. Konferencia sa konala v hoteli Hubert v Gerlachove v prostredí Vysokých Tatier.

Kalendár

Žiadna udalosť nie je v kalendári
December 2018
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zváračská škola

welding school1

 

cert1 001

 tuke mais mail telefon stravovanie kniznica zamestnanci

"Ideas alone have little worth. The value of innovation lies in its practical implementation"

 

Werner von Siemens (in letter to his brother Carl, 1865)

Mäsiarska 74
040 01 Košice - staré mesto
Slovenská republika

Kontakt

Katedra strojárskych technológií a materiálov
Ústav technológií a manažmentu
Strojnícka fakulta
Technická univerzita v Košiciach

 

Vedúci katedry a ústavu: prof. Ing. Emil Spišák, CSc.
tel.: 055/602 3502
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Sekretariát: Eva Sakmarová
tel.: 055/602 3503
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

budova