Ústav
bc pi uvod
bc raep uvod
ing pi uvod
RaeP Ing
DI Ing

svoc ikona 

Dňa 18. apríla 2018 o 9:00 hod sa uskutočnilo na Ústave manažmentu, priemyselného a digitálneho inžinierstva ústavné kolo ŠVOČ pre školský rok 2017/2018. Zo všetkých zúčastnených študentov 3. ročníka 1.stupňa a študentov 2. ročníka 2. stupňa, ktorí odprezentovali svoje práce, do fakultného kola postúpili tieto práce:

 

Sekcia: Priemyselné inžinierstvo 

Fürješová Fruzsina: Návrh zlepšení parametrov čierniacej linky spoločnosti Halmat, s.r.o.

Horkavý Tomáš: Návrh zlepšenia ergonomických parametrov pracoviska v strojárskej výrobe

 

Sekcia: Digitálne inžinierstvo

Telepčák Miroslav: Štúdia digitálnej továrne s revolučnými technologickými prvkami


Sekcia: Riadenie a ekonomika podniku

Trančíková Kristína: Implementácia cenovej stratégie v službách malých strojárskych výrob

 

Fakultné kolo sa uskutoční podľa inštrukcií na stránke http://www.sjf.tuke.sk/52-aktuality/870-svoc-2018-organizacne-zabezpecenie.

 

Technická univerzita v Košiciach vyhlasuje 7. kolo súťaže inovatívnych nápadov a riešení. Viac na webstránke http://www.tuke.sk/wps/portal/tuke/university/usek-vzdelavania/univerzita-tretieho-veku/7-kolo-sutaze-inovativnych-napadov-a-rieseni .

IaS mondelezJedna z aktivít projektu OpenMakerfinancovaného z Horizontu 2020 by mohla byť zaujímavá pre študentov, doktorandov i výskumných pracovníkov, ktorí by mohli pripraviť a predstaviť svoje inovačné riešenia na konkrétne inovačné zadania od top výrobných firiem.

Ide o inovačnú súťaž IDEAS & SOLUTIONS. Jej cieľom je stimulovať spoluprácu medzi renomovanými výrobnými firmami a inovátormi.

Aktuálne sú zverejnené zadania od spoločnosti VolkswagenMondelez, postupne budú pribúdať ďalšie firmy.

  • Volkswagen hľadá riešenia pre lokalizáciu objektov v podniku s presnosťou na 0,5 metra.
  • Mondelez očakáva návrhy na automatizáciu vykladania a nakladania fondánu tak, aby sa minimalizovali ľudské zásahy do procesu.

svoc ikona 

 Dňa 18. apríla 2018 o 9:00 hod sa uskutoční na Ústave manažmentu, priemyselného a digitálneho inžinierstva ústavné kolo ŠVOČ pre školský rok 2017/2018. Účasť je povinná pre všetkých študentov 3. ročníka 1.stupňa a pre všetkých študentov 2. ročníka 2. stupňa.

Účasť ostatných študentov je na základe odporúčania vedúcich prác.

 

Študenti majú možnosť prezentovať časti diplomových a bakalárskych prác, alebo iné témy, ktoré budú oficiálne zaradené z výskumnej a tvorivej činnosti pracoviska.

Sekcia: Priemyselné inžinierstvo (miestnosť 206)
Sekcia: Digitálne inžinierstvo (miestnosť 206)
Sekcia: Riadenie a ekonomika podniku (miestnosť 206)

Vyplnené prihlášky spolu so zviazanými prácami podľa šablóny uvedenej nižšie v rozsahu 15 - 20 strán je potrebné doručiť najneskôr do 13.04. 2018 do 12:00 do kancelárie sekretariátu riaditeľa ústavu.

 

Každý účastník je povinný pripraviť si interaktívnu prezentáciu. Interaktívne prezentácie jednotlivých prác je potrebné spracovať vo formáte ppt (Power-point - verzia Office 2010 alebo vyššia). Časový rozsah by mal mať dĺžku 5 až 7 min.

Najlepšie práce postúpia do fakultného kola, ktoré sa uskutoční podľa inštrukcií na stránke http://www.sjf.tuke.sk/52-aktuality/870-svoc-2018-organizacne-zabezpecenie.

 

application add  šablóna

application add  prihláška

fcb yt mais uk telefon stravovanie nastavenia ftp moodle

Poster 65. jubileum SjF

poster SjF

Kalendár

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

My o ústave

IMG 5584

Otvorenie nového ústavu na Strojníckej fakulte


V článku publikovanom na portáli http://www.tuke.sk/tuke/halo-tu autor prináša informácie o slávnostnom otvorení nového ústavu Manažmentu, Priemyselného a digitálneho inžinierstva dňa 20.12.2016 a jeho poslaní.

Letná škola v Brne


Letna skola Brno

Letná škola priemyselného inžinierstva 2018 v Brne


Aj tohto roku sa v Brne uskutoční "Letná škola priemyselného inžinierstva". Bližšie informácie nájdete v priloženom letáku.

260216 durisebo robotika

Mladí docenti podporujú košických školákov

Košickí školáci sa zúčastnili medzinárodnej súťaže First Lego League v robotike. V regionálnom kole organizačný výbor každoročne tvoria aj mladí docenti zo Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach - doc. Ing. Jozef Svetlík, PhD. (dlhoročný organizátor súťaže), doc. Ing. Juraj Šebo, PhD..

Videá PriemInz

montaz klapka

"NAŠOU NAJVÄČŠOU HROZBOU NIE JE TO, ŽE MIERIME K PRÍLIŠ VYSOKÝM CIEĽOM A NEDOSIAHNEME ICH, ALE TO, ŽE MIERIME K CIEĽOM PRÍLIŠ NÍZKYM, A TIE AJ DOSAHUJEME."

                                                                              - MICHELANGELO, sochár, maliar, architekt a básnik -

 

 

"KAŽDÝ PRACOVNÍK VO FIRME PRECHÁDZA ŠTÁDIOM ŽIAKA, KTORÝ SA MENÍ VO VÝKONNÉHO PROFESIONÁLA. PO ČASE SA VŠAK Z VÝKONNÉHO PRACOVNÍKA MUSÍ ZMENIŤ NA UČITEĽA, KOUČA, MENTORA."

                                                                                             - GARY HAMEL, GM Corporation -

Naša adresa:
               Pracovný čas:
              Po - Pi: 8:00 - 16:00
Strojnícka fakulta
 
 
Ústav manažmentu, priemyselného a digitálneho inžinierstva
Park Komenského 9
 
042 00 Košice
Slovensko

 

Pre študentov

 V tejto časti nájdete odkaz na zaujímavé ponuky zverejňované na stránke Technickej univerzity v Košiciach pre študentov.

MAIS portál

 Pri hľadaní osnovy študiných predmetov je výhodné poznať webový odkaz na MAIS portál maisportal.tuke.sk/portal/.